Raksti par mākslinieci


“Nabaklab Art Vol. 8″ – Izstāde „Kolekcija”

JANVĀRIS 15, 2011 NAV KOMENTĒTS
14. janvārī klubā “Nabaklab” tika atklāta izstāde ”Kolekcija”, kurā ir skatāmi darbi no gleznotājas Ingas Melderes mākslas darbu kolekcijas. Izstāde būs atvērta līdz 9. februārim.
Ingas Melderes kolekcija, pašas gleznotājas vārdiem, esot izveidojusies pavisam nejauši. Sekojot savu draugu mākslinieciskajai darbībai, Inga saprata, ka dažus no to darbiem viņa skatītu diendienā un labprāt ar tiem sadzīvotu. Tā nu Inga Meldere sadzīvo ar Daigas Krūzes, Ērika Apaļā, Kaspara Groševa, Andas Lāces un Evas Vēveres darbiem. Daži no tiem ir iemainīti, daži pirkti un daži vienkārši saņemti kā dāvana. Jaunieguvums esot somu mākslinieka Mikko Hintz radīta litogrāfija.
Pati māksliniece saka, ka darbu izvēles galvenais kritērijs esot „vai viņai pašai šis darbs un mākslinieks patīkot”. Visus darbus Ingasprāt vieno tajos atrodamā citādība vai pat klasiski saprasta nepareizība, tāda apzināti radīta infantilitāte. „Gleznu saturs bieži pat nav būtisks. Tie raksturo, vai papildina manis pašas glezniecību” – tā par savu kolekciju pati Inga Meldere.
Izstāde „Kolekcija” lieliski sasauksies un papildinās Ingas Melderes personālizstādi “Unwritten” (“Neuzrakstīts”), kura līdz13. februārim skatāmakim? / FK galerijas telpās.